لوگوی شرکت نبکا

معرفی انواع کانکتورهای شارژ خودرو برقی نبکا ET5

کانکتورهای شارژ خودرو برقی

خودروهای برقی با کاهش وابستگی به سوخت‌های فسیلی نقشی اساسی در حمل‌ونقل پایدار ایفا می‌کنند. این خودروها که انرژی حرکتی مورد نیاز خود را کاملا از برق تامین می‌کنند، راهکاری برای کاهش آلایندگی تلقی می‌شوند و با ارائه ویژگی‌های پیشرفته، تجربه‌ای نو و مدرن از رانندگی را ارائه می‌دهند.
اما پذیرش گسترده خودروهای برقی همچنان مسیری پرچالش را می‌پیماید. کلید پذیرش یکپارچه و گسترده این روش از حمل‌ونقل، در ایجاد دسترسی کافی زیرساخت‌های شارژ نهفته است. به این دلیل که با افزایش تقاضا برای حمل‌ونقل پایدار، نیاز به شارژرها و کانکتورهای قابل اطمینان افزایش می‌یابد. خوشبختانه در ایران، شرکت مپنا وظیفه تامین زیرساخت‌های شارژ برای شارژ وسائل نقلیه برقی از جمله خودرو برقی نبکا ET5 را بر عهده دارد و با تعبیه ایستگاه‌های شارژ متعدد و فراهم‌سازی دسترسی به انواع دیگر شارژرها مثل شارژرهای پرتابل (همراه)، دیواری و… توانسته مسیر پذیرش حمل‌ونقل پایدار را تسهیل کند. آشنایی با کانکتورهای مختلف و دانستن میزان سازگاری آن‌ها با خودرود، یکی از بخش‌های مهم تجربه مالکیت یک خودروی برقی است. به همین دلیل این مطلب را به معرفی انواع کانکتورهای خودرو برقی نبکا ET5 اختصاص داده‌ایم.

CHAdeMO

کانکتورهای CHAdeMO که عمدتا برای شارژ خودروهای برقی طراحی می‌شوند، مخفف “CHarge de MOve” است. این کانکتور با استانداردهای بین‌المللی مطابقت دارد و با طراحی منحصر به فرد خود، امکان شارژ با ولتاژ یا جریان بالا را فراهم می‌سازد. به این معنا که کانکتور CHAdeMO با اتصال به جریان مستقیم، قابلیت شارژ سریع یا DC را در اختیار دارندگان خودروهای برقی قرار می‌دهد. با استفاده از به ایستگاه‌های شارژی که از این کانکتور پشتیبانی می‌کنند، باتری خودروی برقی نبکا ET5 تنها در ۳۰ دقیقه تا ۸۰ درصد شارژ می‌شود.

Car-DC-CCS2

Car-DC-CCS2 کانکتوری است که با اتصال به جریان مستقیم، به فرآیند شارژ سرعت بیشتری می‌بخشد. CCS مخفف Combined Charging System است و نوع CCS2 به طور خاص به شارژ سریع DC می‌پردازد. طراحی استاندارد این کانکتور و سازگاری آن با مدل‌های مختلف خودروهای برقی باعث شده تا رقیبی جدی برای کانکتور CHAdeMO به شمار رود و به دلیل توانایی آن از پشتیبانی شارژرهای سریع و ارائه اتصالی پرقدرت و ایمن، استقبال گسترده‌ای را در صنعت خودرو کسب کند. دارندگان خودرو برقی نبکا با مراجعه به وبسایت مپنا می‌توانند ایستگاه‌های مختلف شارژ را مشاهده کنند و از کانکتور موجود در هر ایستگاه نیز مطلع شوند.

Car-AC-GB/T

این نوع کانکتور شارژ، راهکاری همه‌کاره و کارآمد برای تامین شارژ خودروهای برقی، به ویژه خودروی برقی نبکا ET5 است. کانکتور Car-AC-GB/T با ادغام یکپارچه در زیرساخت شارژ، یک رابط استاندارد را در اختیار شما قرار می‌دهد که با اغلب خودروهای برقی سازگاری دارد و باعث آسان‌تر شدن فرآیند شارژ می‌شود. این کانکتور از شارژ AC یا جریان متناوب پشتیبانی می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که خودروی خود را به پریزهای خانگی استاندارد یا ایستگاه‌های شارژ AC متصل کنید و خودروی خود را به راحتی شارژ کنید. نکته مهم درباره کانکتور Car-AC-GB/T این است که به دلیل رعایت استاندارد GB/T، انتخابی ایده‌آل به شمار می‌رود و ایمنی را حین فرآیند شارژ تامین می‌سازد.

Car-DC-GB/T

کانکتور  Car-DC-GB/T نیز مانند Car-AC-GB/T از استاندارد GB/T که استانداردی ملی در چین برای شارژ خودروهای برقی است، پشتیبانی می‌کند. با این تفاوت که کانکتور Car-DC-GB/T برای شارژ خودرو به جریان مستقیم متصل می‌گردد و برای ایستگاه‌های شارژ DC قابل استفاده است. خودروی برقی نبکا ET5 با استفاده از این کانکتور می‌تواند سطح باتری خود را با سرعتی بسیار بیشتر از شارژرهای AC افزایش دهد. کانکتورهایی مثل Car-DC-GB/T که قابلیت شارژ سریع و ایمن را فراهم می‌سازند، نقش مهمی در بهبود تجربه کلی کاربر ایفا می‌کنند. با استفاده از این شارژرها، افراد می‌توانند در زمان صرفه‌جویی کنند و همین اتفاق موجب افزایش پذیرش حمل‌ونقل پایدار می‌گردد.

کانکتورهای شارژ خودرو برقی

Car-AC-Type2

شارژر Car-AC-Type2 یکی دیگر از کانکتورهای سازگار با خودرو برقی نبکا ET5 به شمار می‌رود. زیرساخت‌های شارژ مجهز به کانکتورهای نوع ۲ استانداردی پذیرفته‌شده در دنیای خودروهای برقی هستند و فرآیند شارژ‌ ایمن و قابل اعتماد را برای دارندگان این خودروها تضمین می‌کنند. تطبیق‌پذیری و قابل اطمینان بودن این شارژر باعث می‌شود تا فرآیند شارژ خودرو برقی نبکا ET5 به راحتی انجام گردد و تجربه‌ای یکپارچه  و کاربرپسند برای دارندگان این خودرو فراهم شود. این نوع کانکتورها با استفاده جریان متناوب، انرژی موردنیاز خودروهای برقی را تامین می‌کنند و فرآیند شارژ را در حدود ۱۲ ساعت انجام می‌دهند. به همین دلیل علاوه بر ایستگاه‌های شارژ، در شارژرهای همراه یا شارژرهای دیواری نیز قابل استفاده هستند.

چرا برای شارژ خودرو برقی باید از کانکتورهای باکیفیت استفاده کرد؟

استفاده از کانکتورهای شارژ با کیفیت به دلایل مختلفی اهمیت دارند که در ادامه به برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

  • اول از هر چیزی باید اشاره کرد که خوروهای برقی بر روی سیستم‌های ولتاژ بالا کار می‌کنند و کانکتورهایی که تحمل ولتاژهای بالا را نداشته باشند ممکن است با گرم‌شدن بیش از حد به خودرو یا تجهیزات شارژ آسیب بزنند.
  • کانکتورهایی که کیفیت بالایی دارند، اتصالی ایمن و قابل اطمینان را تضمین می‌کنند و خطر قطع یا نوسانات برق در طول شارژ را به حداقل می‌رسانند. وجود این ثبات برای فراهم کردن فرآیند شارژ کارآمد و بی‌خطر امری ضروری است.
  • کانکتورهای باکیفیت اغلب دارای ویژگی‌های ایمنی داخلی مثل حفاظت در برابر جریان و ولتاژ بیش از حد هستند. این ویژگی‌ها از خطرات احتمالی مثل آتش‌سوزی یا آسیب به سیستم مدیریت باتری خودرو جلوگیری می‌کنند. خوشبختانه تمام این ویژگی‌ها در کانکتورهای شارژ مپنا وجود دارند و به همین دلیل ایمنی کامل را در فرآیند شارژ برای شما تامین می‌کنند.

خودروی برقی نبکا ET5

شرکت خودرو برقی نبکا، با سرمایه‌گذاری مشترک شرکت مپنا و صنایع خودروسازی کرمان شکل گرفته است. شرکت نبکا با عرضه خودروی برقی نبکا ET5 در ایران، تلاش دارد تا رویای دستیابی به رانندگی هوشمند و مدرن را در کنار به حداقل رساندن آلایندگی‌ها تحقق بخشد. در صورتی که دوست دارید با ویژگی‌های این خودروی برقی هوشمند بیشتر آشنا شوید، به این لینک مراجعه کنید.

لازم به ذکر است که این خودروی برقی برای حرکت و کارکردن کاملا به انرژی الکتریکی وابسته است. به همین دلیل نیاز به کانکتورهای ایمن و باکیفیت و شارژرهای متنوع، یکی از مهم‌ترین مواردی است که پذیرش خودرو برقی نبکا ET5 و به طور کلی، پذیرش حمل‌‍ونقل پایدار را افزایش می‌دهد. از این رو، شرکت مپنا با تعهد به فراهم‌سازی زیرساخت‌های مورد نیاز، در این راستا تلاش می‌کند تا دسترسی آسان به شارژرها و کانکتورهای قوی و باکیفیت را تسهیل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *